Okula Alınmayan Otizmli Beril’e Kanada’dan 3.’lük ödülü

Okula Alınmayan Otizmli Beril’e Kanada’dan 3.’lük ödülü

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sınavı kazandığı halde okula alınmayan Beril, Kanada’dan 3.’lük ödülü aldı.

Genç kız, 2 yıl önce sınavını kazandığı okulun listesinden “silinmiş”, ardından da “yanlışlıkla” listeye girdiği, aslında sınavı kazanamadığı iddia edilmişti.

İzmirli Beril ve ailesinin yaşadıkları ses getirdi, Beril tekrar girdiği yetenek sınavını kazanınca okullu oldu.

17 yaşındaki Beril’den, bu kez “ödül” haberi geldi. Güzel sanatlar lisesi öğrencisi Beril, Kanada’da düzenlenen ve 25 ülkeden otizmli gençlerin katıldığı 6. ANCA Dünya Otizm Festivali’nde “Sahne Sanatları-Genç” kategorisinde ödül aldı.

Sponsor bulamadığı için Beril gidemeyince, Türkiye Temsilcisi Erdal Ateş genç kızın video kayıtlarını festivale gönderdi. Kayıtları izleyen jüri, Beril’e üçüncülük ödülü verdi.

Beril ayrıca, önümüzdeki yıl yapılacak 7. Dünya Otizm Festivali’ne de davet edildi.

Anne Yeşim Zorlu, duygularını şöyle anlattı:

“Çok zor günlerimiz oldu. Müzik, Beril ve bizim için bir kapı açtı. Bu ödül ise bir kapı daha açıyor. Hem Beril hem de fırsat verilirse başarabilecek otizmli çocuklar için duyarlılık bekliyoruz.”

beril-zorlu

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın