Oğlunun otizmli olduğunu öğrenen baba, otizmli oğlu ve eşini terketti

Oğlunun otizmli olduğunu öğrenen baba, otizmli oğlu ve eşini terketti

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir annenin yaşabileceği en zor şeylerden birini yaşayan anne, çocuğunun otizmli olduğunu öğrenen babası tarafından terkedildiğini söylüyor. Zor durumda kalan anne, çok zor durumda olduklarını dile getiriyor. Bu zor durum ile birlikte babanın çocuğunun otizmli olduğunu kabul etmediği ve kabul etmediği için hiçbir şekilde otizmli oğluna ve kendisine de yardımcı olmadığını dile getiriyor.

Annesinin en büyük amacı oğlunun bu durumları atlatması olduğunu dile getiren otizmli çocuk annesin en büyük destekçisi yine bir otizmli çocuk annesi, Hatice Aydın.

Bizi bizden daha iyi anlayan olmadığını söyleyen Hatice Aydın. Aileler çok iyi yaklaşmıyorlar. Otizm bulaşıcı bir hastalık değildir diyen anne, bu konuda oldukça üzgün. Otizmli annelerin psikolojik anlamda desteğe ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Her otizmli çocuk annesi gibi oğlunun eğitimi için maddi yükün ağır olduğunu da sözlerine ekledi.

Otizm onları suçu ya da seçimi değildir! Unutmayalım!

Kaynak: Özel Eğitim Türkiye

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

One Comment

Bir Cevap Yazın