Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Müdahalesi ile Enes Okula Başladı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Müdahalesi ile Enes Okula Başladı

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bürokratik engeller nedeniyle kaynaştırma eğitimden mahrum olan otizm hastası 18 yaşındaki Enes Ünsal’ın sesini duydu. SABAH’ın gündeme getirdiği otistik engelli Enes’in eğitim mücadelesine destek veren Bakan Avcı, Enes’in yeniden okula başlaması için talimat verdi. Eskişehir’de FATİH Projesi kapsamında eğitim bilişim ağı “EBA 2 Yazılımı”nın tanıtımını yapan Bakan Avcı, SABAH gazetesinde okuduğu doktor Tarık Ünsal’ın oğlu için verdiği eğitim mücadelesinin hikâyesi ile yakından ilgilendi. Kaynaştırma eğitimleri alması gereken Enes’in bürokratik engeller nedeniyle ortaöğretime 4 yıldır kaydı yapılamadığını öğrenen Bakan Avcı SABAH’a yaptığı açıklamada, yeni mevzuat düzenlemeleriyle engelli öğrencilerin kaynaştırma eğitimlerinden yararlandırılmasının önünün açıldığını söyledi. Enes gibi otistik olan öğrencilerin de kaynaştırma eğitimi sayesinde durumlarının iyileştiğini belirten Bakan Avcı, kaynaştırma eğitimlerinin devam ettirilmesi için tüm bürokratlara da talimat vereceğini söyledi.

OKULA BAŞLAYACAK
Bakan Avcı’nın talimatının ardından Enes’in eğitim almak istediği Başakşehir Atatürk Anadolu Lisesi yöneticileri de Enes’in babasını arayarak kaydının yapıldığını ve bugün eğitime başlayabileceği müjdesini verdi.

Kaynak: Sabah

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın