Küçük yaşta uzun süre televizyon izleyen çocukların konuşmaları gecikiyor.

Küçük yaşta uzun süre televizyon izleyen çocukların konuşmaları gecikiyor.

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son yıllarda özellikle küçük çocukların uzun saatler televizyon seyretmeleri sosyal gelişimlerini olumsuz etkiler. Uzmanlar 0-2 yaş bebekler içinde ekranın çok zararlı olduğunu belirtti.

İlk 2 yıl televizyon izletmeyin

Yapılan araştırmalar 2 yaş öncesi televizyon izleyen çocukların bilişsel gelişimlerinin olumsuz olarak etkilendiğini ve dil gelişimlerinin geciktiğini ortaya koydu. Bu dönemde aşırı televizyon izleyen çocuklarda; dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu ve otizm riski oluğunu kanıtlayan birçok araştırma bulunuyor.

Amerikan Pediatri Akademisi, önlem almak için 0-2 yaş çocuklarının televizyon ekranında uzak durmaları gerektiği konusunda aileleri uyardı.

Kaynak: Çocuklara ilk 2 yıl çizgi film izletmeyin!

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın