HKÜ’den İstanbul’da Otizm Farkındalık Projesi Lansmanı

HKÜ’den İstanbul’da Otizm Farkındalık Projesi Lansmanı

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye’de en fazla ünlü ismin katıldığı sosyal sorumluluk projesi olma özelliği taşıyan,”’Sekizinci Renk Otizm Farkındalık Projesi”nin Lansmanı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) desteğiyle, İstanbul TÜYAP Kitap Fuarında yapıldı.

Projenin marka yüzü sanatçı Mustafa Ceceli ve proje sahibi Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu’nun tanıtımını yaptığı projede, Türkiye’nin 50 ünlü ismi yer aldı. Lansmana konuşmacı olarak HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve ünlü sanatçı Mustafa Ceceli katıldı.

HKÜ rektörü Yılmaz; projedeki amaçlarının, toplumda otizm adına farkındalık yaratmak ve otizmli çocukların yaşam kalitelerini artırmak olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: “Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak, özel eğitimin özellikle zihinsel engelliler için eğitimin önemine olan inancımızdan, Eğitim Fakültemizde Zihinsel Engelliler Öğretmenliği bölümünü açtık. Eğitim öğretim, Ar-Ge ve sosyal sorumluluklar bağlamında üzerimize düşen tüm görevleri yapmaya gayret ediyoruz. “Dünya Otizm Farkındalık Ayı” olan Nisan ayında yaşamı tüm renkleriyle paylaşan herkesi Hasan Kalyoncu Üniversitesinde yapılacak olan  “Sekicinci Renk Projesi” kapsamındaki etkinliklere davet ediyorum. Başta bugün burada yanımızda olan Mustafa Ceceli olmak üzere, projede emeği geçen tüm kahramanlara şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Otizmin; sevgi, sabır ve çok duyarlılık isteyen bir konu olduğunu belirten Lansmanın Marka Yüzü Mustafa Ceceli, panel salonunda mini bir konser düzenleyerek hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı. O anı ölümsüzleştirmek isteyen hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektiren Ceceli, otistik çocukların yüzlerindeki gülümsemenin dünyalara bedel olduğunu söyledi.

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın