Down Sendromlu Emine’den Polislere Anlamlı Mesaj

Down Sendromlu Emine’den Polislere Anlamlı Mesaj

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Otizmli ve down sendromlu öğrenciler, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’la makamında bir araya geldi. Polis olmak istediğini söyleyen Emine Kırbali, Emniyet Müdürü Yıldız’ın telsizinin mandalına basarak “Şehit olmayın, sizi çok seviyorum ve sizin için çok dua ediyorum” diye anons yaptı.

Bursa’da Nilüfer İş Okulu’nda eğitim gören otizimli ve down sendrumlu 10 öğrenci, Bursa İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ı makamında ziyaret etti. Burada konuşan Yıldız,  ziyaretten mutluluk duyduğunu dile getirerek, engelli çocuklarla sadece bir gün değil her gün beraber olmak istediklerini söyledi. Konuşmanın ardından otizmli öğrenci Emine Kırbali ile sohbet eden Yıldız, ne olmak istediğini sorunca “polis olmak istiyorum” cevabını aldı.

DOWN SENDORUMLU EMİNE’DEN EN ANLAMLI TELSİZ ANONSU

İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, polis olmak isteyen Emine Kırbali’ye telsizini vererek polislere duygu ve düşüncelerini iletmesini istedi. Telsizin mandalına basan öğrenci, “Şehit olmayın, sizi çok seviyorum ve sizin için çok dua ediyorum.” ifadelerini kullandı. Anonsa karşılık olarak da merkez istasyonu, “Biz de sizi çok seviyoruz, öncelikle sizler olmak üzere tüm toplumumuzun huzuru ve güveni için cansiperane çalışmaya devam edeceğiz” cevabını verdi.
Diğer otizmli çocuklarla da sohbet eden Selami Yıldız, daha sonra özel olarak hazırlanmış hediyeleri öğrencilere dağıttı.

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın