Denizli’de Otizm Konuşuldu

Denizli’de Otizm Konuşuldu

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Denizli Merkezefendi Belediyesi, Ekim ayı meclis toplantısına Otizm Derneği yöneticileri konuk oldu. Meclis toplantısı öncesi sunum yapan Denizli Otizm Derneği Başkanı Dudu karamanDinç, otizm hakkında bilgiler aktardı.
Meclis toplantısı öncesi söz alan Denizli Otizm Derneği Başkanı Dudu KaramanDinç, Denizli’deki faaliyetler hakkında sunum yaptı.

Denizli Otizm Derneği’nin otizimle ilgili gönüllülük esasına dayanan ve hak mücadelesi temelli bir dernek olduğunu kaydeden Dinç, “Kurucu üyelerimiz ve yönetim kurulumuz özel çocuklara sahip ailelerden oluşuyor. Kapımız sadece otizmden birinci derecede etkilenen ailelere değil, otizmle ilgili sorunların giderilmesi için çalışmak isteyen herkese açık. Farklılıkların zenginlik olduğuna inanan derneğimiz, ayrımcılıktan uzak yaşamak isteyenleri ve sosyal yaşam içinde var olan haksızlıkların çözümüyle ilgilenenleri çatısı altında birleştirmeyi hedefleyen bir dernektir” dedi. Otizmle ilgili farkındalık oluşturabilmek için bu sunumu gerçekleştirdiklerini de dikkat çeken Başkan Dudu Karaman Dinç, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na verdiği fırsattan dolayı teşekkür etti. Her zaman desteklerini beklediklerini de sözlerine ekledi.

Sunumu dinleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu da, “Yapmış olduğunuz sunumdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Merkezefendi Belediyesi olarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda her zaman yanınızdayız. Gerek grubumuz gerekse diğer partili meclis üyelerimiz de desteğini sizlerden esirgemeyecektir. Teknik projelere önem veren belediyemiz sosyal belediyeciliğe de büyük önem vermektedir. Tüm bireylerimizin daha kaliteli yaşam sürebilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Milliyet

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın