Bursa Büyükşehir Belediyesi Otizm Dostu İl İlan Edildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Otizm Dostu İl İlan Edildi

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mina Otizmle Yaşam Derneği (MOYAD), otizmli kişilere verdiği destek ve gösterdiği hassasiyet dolayısıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ‘otizm dostu’ ilan etti.

Otizmli çocuklar, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Heykel’deki tarihi başkanlık binasındaki ziyarette otizmli çocukları Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık ağırladı. Belediyenin ‘otizm dostu kent’ ilan edildiği kabulde, çıkardığı yemek kitabı ile 1-7 Ekim tarihleri arasında Kanada’da düzenlenen ANCA Uluslararası Otizm Festivali’nde uluslararası büyük ödülüne layık görülen Fehmihan Kanberoğlu da yer aldı.

MOYAD Başkanı Canan Cihan Kılıç, otizmli çocukların rehabilitasyonu ve otizmli ailelerin istihdam edilmesi konularında verdiği destek ve gösterdiği hassasiyet nedeniyle, kurum olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ‘otizm dostu il’ ilan ettiklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık ise, Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman otizmli çocuklar ve ailelerinin yanında olacağını ifade etti. Başkanvekili Karlık, ANCA festivalinde uluslararası büyük ödüle layık görülen otizmli şef Fehmihan Kanberoğlu’nu da elde ettiği başarıdan dolayı kutladı.

Kaynak: Milliyet

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın