‘Benim İçin Benimle Yürür müsün?” etkinliği gerçekleştirildi.

‘Benim İçin Benimle Yürür müsün?” etkinliği gerçekleştirildi.

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Çanakkale Bayramiç’te, otizme karşı mücadelede birlikte olma, fark edilmek, farkında olmak ve umut dolu yarınlar için mücadeleye destek amacıyla ilçe okullarının katılımı ile gerçekleştirilen ‘Benim İçin Benimle Yürür müsün?” etkinliği gerçekleştirildi.

Bayramiç Kaymakamlığı ve Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik Yıldırım Akbulut Meydanı’nda toplanan okul öğrencileri buradan ilçe Hükümet Konağı önüne kadar yürüdü. Burada öğrencilere İlçe Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selahattin Gökhan, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Akpinar ve daire amirleri de katıldı. Katılımcılar farkındalık oluşturmak ve otizm hastalığına dikkat çekmek için Akbulut Meydanı’na kadar yürüdü.

Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, otizm hastalığının erken teşhis ve tedavi otizmli çocukları tam potansiyellerine ulaşmalarına olduğunu, tedavinin birinci hedefinin çocuğun yükümlülüklerini yerine getirmesini sağlayan becerilerini geliştirmesine yardımcı olunması gerektiğinin altını çizdi.

Kendüzler, “Her şeyin sevki, hoşgörü ve eğitim ile aşıldığı gibi, otizmde sevki ve eğitimle aşılır. Böyle bir etkinlik ile bu hastalığa dikkat çekilmiş oldu. Her şey sevgi ve eğitimle daha güzel olur” dedi. Etkiliğe her okuldan 20 öğrenci, okul müdürleri, rehabilitasyon merkezi öğretmenleri ve öğrencileri, milli eğitim bünyesinde özel eğitim gören öğrenci ve öğretmenler çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: http://www.bigazete.com.tr/2017/4/1-bayramic-otizm-farkindalik-yuruyusu-h26087.html

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın