Aydın’da Otizm Okulu ve Yaşam Kompleksi inşa edilecek.

Aydın’da Otizm Okulu ve Yaşam Kompleksi inşa edilecek.

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aydın’ın Efeler İlçesi’nde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Otizm Okulu ve Yaşam Kompleksi inşa edecek.

Serçeköy Mahallesi’nde, Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisli 64 bin 680 metrekare alan üzerinde, ‘Otizm Okulu ve Yaşam Kompleksi’ inşa etmek isteyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu binaları inşa edeceği alanın ‘Eğitim Alanı’na dönüştürülmesi için 1/5000 ölçekli İlave Nazım ve 1/1000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planı teklifi hazırladı.

Kendisini sunulan teklifi inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bu teklifi, 644 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri ile 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 9. maddesine göre resen onayladı. Eğitim alanı ile şunlar hedeflendi:

“Otizmli çocuklara onlar için daha uygun ortamlarda eğitim verilmesi, zararlı çevreden uzak, rahat bir ortamda, modern tesislerde, donanımlı fiziki şartlarda eğitim yapılması ile ildeki eğitim seviyesini yükseltmek ve merkezdeki okulların zamanla şehir dışına çıkarılması ile kamu yararı adına kentsel sosyal teknik alt yapı alanlarının arttırılması.”

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın